Profilaktyka zdrowotna jest niezwykle istotna – warto odpowiednio przygotować się do wyjazdu na wakacje także pod tym kątem. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w apteczce

Co spakować do apteczki przed wyjazdem do Tunezji?

Warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych lekarstw oraz rzeczy, mimo że nie dasz rady zabezpieczyć się przed wszystkim. Możesz jednak zmniejszyć ryzyko do minimum, gdyż zapobieganie jest dużo prostsze – a często i tańsze – od leczenia. Poniżej podpowiadamy, co warto zabrać ze sobą do apteczki.

Przede wszystkim spakuj zapas tych leków, które przyjmujesz regularnie, zgodnie z zaleceniami lekarza. Są leki przyjmowane każdego dnia, np. na serce czy obniżenie ciśnienia, środki zażywane z powodu chorób przewlekłych itd. Warto też zabrać środki antykoncepcyjne, leki przeciwbiegunkowe, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe w razie przeziębienia, środki dezynfekcyjne – zarówno do odkażania skóry, jak i wody, plastry, bandaże i inne opatrunki. Jeśli nosisz okulary, weź ze sobą zapasową parę – podobnie zresztą jak i okularów przeciwsłonecznych. Wakacje w słonecznym miejscu wymagają też kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

Chroń się także przed ukąszeniem owadów – zabierz odpowiednie środki, ale także ubrania, np. z długim rękawem. Ponadto sam podejmuj działania profilaktyczne – unikaj przebywania na plaży w upał, dbaj o higienę, nie spożywaj wody z kranu i surowych warzyw oraz owoców. W biurze podróży możesz też spytać o ubezpieczenie turystyczne na wyjazd za granicę – jego zakup często się opłaca.
(KK)