Tunezja teoretycznie leży w Afryce, ale Północnej. Znajdziemy tu mieszankę różnych kultur i moc atrakcji!

Tunezja – czy to już Afryka?

Tunezja zdecydowanie różni się od Afryki Subsaharyjskiej – niby to kraj muzułmański, niby afrykański, a uwielbiany przez europejskich turystów. Tak różnorodny, że czasem trudno zdecydować, jak spędzić czas. Wystarczy pokonać około 200 km, aby wydostać się z pustyni wprost do… bujnie zielonego lasu.

To bardzo popularny kierunek turystyczny także wśród Polaków, którzy cenią go za wyjątkowe położenie. Tunezja znajduje się w Afryce Północnej, nad Morzem Śródziemnym. Nie zajmuje ogromnego obszaru – mniej więcej jak połowa Polski – ale oferuje różnorodność atrakcji. Cudowne wybrzeże to jej główny atut, ale na północy nie brakuje terenów górzystych i lasów. Ku południu ukształtowanie terenu staje się coraz bardziej płaskie i suche.

Kolejnym wabikiem jest tajemnicza Sahara – największy obszar tego typu na Ziemi. Na północy sięga gór Atlas i wybrzeża, a na południu graniczy z Sudanem. Polecamy wybrać się na safari na wielbłądach albo na dłuższą wyprawę autokarem. Na pustyni obowiązuje strój Beduina, tradycyjna biała szata oraz lekka chusta z bawełny. Po drodze można ujrzeć m.in. Górę Wielbłąda – Ong Jmel, miasteczko Mos Espa słynne dzięki „Gwiezdnym Wojnom”, słone jeziora, Douz, czyli Bramę Sahary. Lekcja historii Tunezji w pigułce gwarantowana!

Tunezja to także świetny wybór dla początkujących lub samotnych odkrywców. Nie ma też przeciwwskazań do podróży z dzieckiem – brak zagrożenia malarią czy dengą.