Dżerba stanowi jedno z ulubionych miejsc europejskich turystów wybierających się do Tunezji. Połączona jest z kontynentem groblą i stanowi idealny początek na romans z egzotyką…

Dżerba – tunezyjska wyspa na Morzu Śródziemnym

Co tak ciekawego może przyciągać turystów?
Plaża, ciepła woda morska i wspaniała pogoda – to jednak nie wszystko. Znajdziemy tu również sporo egzotyki, gdyż znajdujemy się przecież w Afryce…

Hotele stylizowane są na tzw. menzle, czyli miejscowy typ osiedla – wysokie mury tworzy jednak tutejsza roślinność. Ujrzymy m.in. aloesy, agawy, figowce. Aż trudno się oprzeć, aby nie zrywać z tych ostatnich wyjątkowo słodkich owoców!

Tunezyjska wyspa Dżerba oferuje też dziesiątki kilometrów piaszczystych plaż, bogatym życiem kulturalnym oraz nocnym – odbywa się tu międzynarodowy festiwal muzyki i teatru Djerba Ulysse. W przerwie od plażowania można zaś podziwiać zabytkową zabudowę mauretańską, spacerować wśród gaju oliwnego, pograć w golfa, a także skosztować lokalnych specjałów. Dżerba słynie z najlepszych tuńczyków!
Łagodny klimat sprawia, że można wybrać się tu o każdej porze roku i cieszyć się plażami o delikatnym piasku. Krajobraz nizinny zachęca do spacerów po tym bajecznym miejscu, w towarzystwie ciszy i spokoju. Jeśli szukacie takiego klimatu, zaszyjcie się w Oaza Zarzis –innej od głośnych kurortów, idealnej dla szukających wyciszenia w palmowych ogrodach.

Na Dżerbie nie brakuje także miejsc do zwiedzania, ale o tym opowiemy już następnym razem…