Jeśli wybierasz się do Tunezji, warto wiedzieć, jak się przygotować. Jest kilka kwestii, o których warto pamiętać. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje – zapoznaj się z nimi i pakuj do podróży.

Jak przygotować się do wyjazdu do Tunezji?

Zanim wybierzesz się na wakacje do Tunezji, przemyśl, co będzie Ci potrzebne. Przed wyjazdem warto zrobić szereg szczepień. Nie są one obowiązkowe, ale zalecane – mimo to warto je wykonać. Spakuj też różne środki farmaceutyczne przydatne w rozmaitych sytuacjach, np. w leczeniu gorączki, biegunki, zatrucia pokarmowego itd. Nigdy nie wiesz, co może wydarzyć się podczas podróży. Lepiej być zabezpieczonym na różne ewentualności, mimo że na miejscu też kupisz potrzebne leki i akcesoria (np. plastry, bandaże itd.).

Działania profilaktyczne można przeprowadzić już około 5 tygodni przed wyjazdem. Weź pod uwagę, że szczepionki potrzebują czasu, aby zadziałać. Jeśli wahasz się, jakie szczepienia wykonać, skonsultuj się z lekarzem.

Pamiętaj też, aby w Tunezji pić jedynie wodę butelkowaną – nie z kranu! Zęby także myj, używając takiej wody – warzywa i owoce płucz również w butelkowanej.
Na pewno przydatne będą także środki na owady – co prawda malaria w Tunezji nie występuje, ale komarów jest tu sporo.

Przed urlopem w Tunezji warto wykupić ubezpieczenie, na przykład od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. Kupując wycieczkę w biurze podróży, często w pakiecie wykupisz także ubezpieczenie.
(KK)