W Tunezji przeważa klimat śródziemnomorski, dlatego można wybrać się tu o każdej porze roku – lato jest bardzo ciepłe, a zimy łagodne. Średnia temperatura powietrza wynosi aż 28 stopni Celsjusza.

Klimat i pogoda w Tunezji

Tunezja charakteryzuje się wyjątkowym położeniem geograficznym, dzięki czemu wyróżniamy tu aż cztery strefy klimatyczne. Jednak piękna pogoda to jej wizytówka, kusząca niemal cały rok. Jeśli wolimy uniknąć upałów, warto pomyśleć nad przylotem w kwietniu lub maju, gdyż temperatura powietrza przekracza już 20 stopni Celsjusza.

Im bardziej na południe, tym klimat przemienia się w zwrotnikowy, a potem skrajnie suchy kontynentalny.

Zimy są dość przyjemne, bo łagodne – śnieg leży jedynie w wysokich górach. Również deszcze to rzadkość… Tunezja słynie jako słoneczna kraina, gdyż aż przez 300 dni w roku świeci słońce. W lipcu i sierpniu można korzystać z 32-stopniowych upałów! Warto z niego korzystać na wybrzeżu, gdzie klimat jest wilgotny i nie czuć upału tak bardzo, jak na pustyni.

Przy wyborze odpowiedniego terminu pomaga preferowany przez nas styl odpoczynku. Miłośnikom plażowania polecamy sezon letni i wybrzeże, a na zwiedzanie choćby i zimę. Wtedy ceny są atrakcyjne, a do tego jest mniej turystów. Ciekawi pustynnych terenów Sahary powinni wybrać się w czasie od października do kwietnia. Upał nie będzie aż tak doskwierał i warto zarezerwować sobie nawet kilkudniowe safari. Z kolei od marca do maja najpiękniej prezentuje się tunezyjska flora – zieleń jest tak soczysta, że każdy nabierze apetytu na Tunezję!