Wielu podróżników marzy o podróży na Czarny Ląd, ale są też tacy, których bardziej fascynuje Afryka Północna. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać – poniżej cztery wybrane kraje tej części tajemniczego kontynentu.

Kraje Afryki Północnej. TOP 4

W zasadzie cała Afryka warta jest podróży, ale nikt nie jest w stanie jej przemierzyć podczas jednej wyprawy. Warto podzielić ją sobie na kilka etapów i wyruszyć tam czym prędzej. Aby ułatwić Wam to zadanie, poniżej prezentujemy cztery najważniejsze kraje znajdujące się w Afryce Północnej. Oczywiście na tej liście nie mogło zabraknąć Egiptu oraz Tunezji, ale warto poznać Czarny Ląd znacznie dokładniej!

Tunezja. Znajduje się nad Morzem Śródziemnym i graniczy z Algierią oraz Libią. Stolicą kraju jest Tunis, ale są tu również inne warte zobaczenia miasta, czyli Susa, Safakis czy też Bizerta. Doskonałe miejsce na wakacje o każdej porze roku!
Egipt. O wyprawie do Egiptu marzy każdy. Ujrzeć piramidy na własne oczy to niemal obowiązek! Egipt jest niezwykle popularny w okresie zimowym, kiedy uciekamy przed niską temperaturą.

Maroko. Również lubiane przez turystów jest Maroko. Warto wybrać się do kurortu jak Agadir, ale także Marrakeszu. Z kolei skosztowanie tadżinu to obowiązek każdego turysty!
Algieria. Wyprawy do Algierii nie są tak popularne, ale warte grzechu. Co ciekawe, jest to największe państwo w Afryce, ale w dużej mierze są to pustynie i półpustynie.
(Kkw / Fot. Pixabay/ralph_rybak)