A gdyby tak wybrać się na urlop w listopadzie albo grudniu? Coraz więcej turystów wybiera właśnie tę porę na wakacje. Zdecydowanie warto! Tylko gdzie się wybrać? Tunezja będzie znakomita.

Pogoda w listopadzie i grudniu

Przede wszystkim zastanawiacie się zapewne, jaka jest pogoda w Tunezji w listopadzie i grudniu? Ile wynosi temperatura wody i powietrza? Jest naprawdę przyjemnie i ciepło, a zatem pobyt w Tunezji pod koniec jesieni to świetny pomysł. Zresztą Tunezja nie od dzisiaj znajduje się w czołówce – podobnie jak Egipt, Grecja itd.
Co prawda w połowie września w Tunezji rozpoczyna się jesień, która trwa mniej więcej do końca listopada. I właśnie ta pora roku uchodzi za bardzo dobrą dla turystów pragnących nie tyle wygrzewać się na plaży, co raczej jak najdokładniej zwiedzić kraj i poznać go. Jeśli wolicie odpoczynek w słońcu oraz morskie kąpiele, lepiej sprawdzić loty jednak na lato.
Jednak podziwianie atrakcji i zabytków w lipcu i sierpniu nie będzie dobrym pomysłem – jest zbyt ciepło, a wtedy podróżowanie jest zbyt męczące. Głównie z tego powodu polecany jest listopad i grudzień, a poza tym są wtedy także dużo lepsze ceny za pobyt w hotelu oraz loty, a także znacznie mniej turystów.
Przede wszystkim polecamy zatem wakacje w Tunezji w listopadzie, gdyż w grudniu pogoda może być dość kapryśna. Co prawda można udać się na wiele wycieczek, np. na wyprawę po pustyni – widok migrujących na Saharę ptaków robi duże wrażenie! Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że mogą być wtedy deszcze.
W listopadzie średnia temperatura w ciągu dnia wynosi około 17-20 stopni, a wody w morzu około 20 stopni. Przez cały dzień jest słonecznie, nie powinno też często padać. Na pewno gwarantowana pogoda będzie na tunezyjskiej Djerbie, bo temperatura wody i powietrza jest wyższa – stąd na Saharę jest bardzo blisko.

KKw,fot.5350755/pixabay