Chęci są, ale planów jeszcze nie ma? Czas to zmienić i zaplanować majówkę. Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji – do największych europejskich miast, ale i na wyspy czy w stronę egzotyki. Zainspirujcie się i planujcie urlop majowy!

TOP 10 kierunków idealnych na majówkę

Bilety kupowane w ostatnim momencie zwykle nie są najtańsze, chociaż można skorzystać też z ofert last minute lub po prostu ustrzelić okazję. Wybraliśmy aż 10 najciekawszych destynacji na weekend majowy, wśród których nie brakuje europejskich stolicach, malowniczych wysp i kierunków egzotycznych.

Paryż
Stolica Francji popularna jest zawsze! Będzie idealna na majówkę – pogoda sprzyja długim spacerom, także wieczornym. Wiosna rozkwita, turystów jest zaś coraz więcej.

Mediolan
Na zakupy czy na urlop? Wyjątkowe miasto ma wiele do zaoferowania – nie tylko wspaniałe zabytki.

Londyn
Jeśli obawiasz się deszczu i mgły, wybierz się tu w maju! Miasto słynie z zabytków, m.in. Buckingham Palace czy Big Bena trzeba zobaczyć!

Rzym
Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu? Warto zwiedzić to wyjątkowe miejsce, a także od razu i Watykan.

Egipt
Choć raz ujrzeć piramidy i poznać ten niezwykły świat powinien chyba każdy! Odpowiednią porą na Egipt jest nasza zima, ale chętnych na urlop w Egipcie nie brakuje także w maju!

Tunezja
Obok Egiptu to właśnie Tunezja jest jednym z najpopularniejszych kierunków urlopowych wśród Polaków. Macie ochotę na plażowanie? A może wyprawę wielbłądem po pustyni?

Madera
Wyspa wiecznej wiosny widziana właśnie wiosną? Jest piękna i malownicza, a do tego soczyście zielona! Słynie ze swej różnorodności – warto przekonać się, jak wiele ma do zaoferowania.

Santorini
Na wyspie jest dość drogo, ale za to przepięknie! Koniecznie wybierz się na tę grecką perełkę w maju, a ujrzysz jej wszystkie uroki.

Tajlandia
Jeden z najpopularniejszych kierunków egzotycznych. Często wybierany jest przez turystów niezależnie od pory roku.

Japonia
Numer jeden z destynacji azjatyckich! Różnorodna, inna, nowoczesna – oto Japonia zwana krajem kwitnącej wiśni…

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)