Mimo że Tunezja przede wszystkim jawi nam się jako wakacyjne lenistwo, jest tu również co oglądać. Szerokie i złote plaże, szmaragdowe morze, rafa koralowa, palmy i wielbłądy to jej wizytówki. Czy jedyne?

Tunezja – co warto zobaczyć?

Warto spędzić urlop w Tunezji, gdzie jest wyjątkowo gorąco, malowniczo, a do tego niedrogo. Nic dziwnego, że wczasy tutaj cieszą się ogromną popularnością. Są jednak turyści, którzy sądzą, że to wszystko, co na nich czeka w Tunezji – że brakuje tu atrakcji. Nie jest to prawdą, gdyż poza kurortami i plażami kraj ten ma naprawdę wiele do zaproponowania.

Co konkretnie? Otóż warto zobaczyć niezwykłe ruiny, oazy, meczety i wiele innych! W Tunezji każdy znajdzie coś dla siebie – można odpoczywać do woli, a w przerwie od lenistwa pozwiedzać. Można też odwrotnie – zgłębiać ten afrykański kraj, a także robić sobie chwile przerwy na plaży. Odrobina relaksu jest przecież wskazana!

Przede wszystkim warto wybrać się do stolicy zlokalizowanej na zachodnim brzegu Jeziora Tuniskiego. Tunis słynie bowiem jako centrum kulturalne oraz turystyczne – nie brakuje w niej zabytków. Warto wymienić chociażby imponujące meczety, fortecę czy wspaniałe pałace z charakterystyczną architekturą. Medyna znajduje się ponadto na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto ma jeszcze jedną – ale jakże ważną! – zaletę. Od morza dzieli go zaledwie 10 kilometrów…
(Kkw / Fot. Pixabay/SofiLayla )