Kilka informacji na temat Tunezji, które mogą okazać się przydatne podczas planowania podróży lub już na miejscu. Sprawdź, co warto wiedzieć.

Tunezja – informacje praktyczne

Powierzchnia Tunezji wynosi około 164 tys. km2, więc jest dwukrotnie mniejsza od Polski. Żyje tu jednak aż ponad 10 milionów osób – mieszkańcy posługują się językiem arabskim, a ściślej – dialektem tunezyjskim oraz arabskim klasycznym. Językiem urzędowym pozostał także francuski, to „pamiątka” po protektoracie Francji aż do 1956 r. Zazwyczaj jednak można porozumieć się też po angielsku, włosku, niemiecku, a np. na targu nawet po polsku.

Aż 99% mieszkańców Tunezji stanowią wyznawcy islamu, tzw. sunnici. Pozostali to głównie wyznawcy chrześcijaństwa, ale także judaizmu oraz innych religii.

Aby bez problemów dokonywać zakupów, należy wymienić walutę na dinar tunezyjski (DT). 1 DT = ok. 1,50 zł.

Tunezja jawi się jako cudowny pomysł na wakacje? Polecamy jednak pobyt nieco wcześniej lub nieco później – mianowicie w czerwcu albo we wrześniu czy październiku. Wtedy to są optymalne temperatury powietrza – powyżej 30°C i wody w morzu – zachęcające do kąpieli.
Popularność zyskała w ciągu ostatnich lat także wyspa Dżerba – świetna taże na zimę. W sezonie wakacyjnym panują zaś prawdziwe i męczące upały przekraczające 40°C, co uniemożliwi zwiedzanie.

Bez znaczenia jest, kiedy się wybierasz, jeśli zapomnisz o wizie – pamiętaj, że jest ona wymagana, jeśli podróżujesz na własną rękę, a nie z biurem podróży, które załatwia tego typu formalności…