Wielu z nas planuje wakacje w Afryce – chwila relaksu pod afrykańskim słońcem w Egipcie lub Tunezji to szansa na wymarzony urlop w pięknej scenerii i przy sprawdzonej pogodzie.

Urlop pod afrykańskim słońcem

Wspaniałe złociste plaże, zawsze udana pogoda, wiele atrakcji dla turystów i kulinarne smaki jakże inne od naszych – to tylko kilka z powodów, dla których warto się tu wybrać. Na uwagę zasługują też wycieczki po pustyni na grzbiecie wielbłąda i komfortowe hotele z ofertą afrykańskich wakacji all inclusive.
Tunezja zawsze w modzie
Tunezja chyba nigdy nie wyjdzie z mody – znajdujący się w północnej części Afryki kraj, nad Morzem Śródziemnym, ma zbyt wiele dobrego do zaoferowania. Są tu zachowane w świetnym stanie zabytki, które koniecznie trzeba zobaczyć po relaksie na plaży, a także fascynującą Saharę, a na niej spokojne oazy i malownicze plaże.
Nie brakuje tu również kurortów, w których przygotowano hotele na bardzo wysokim poziomie, z nowoczesną infrastrukturą przygotowano zgodnie z oczekiwaniami turystów. Dodatkową zaletą tego kierunku jest cena wakacji – to jeden z tańszych wyborów na wakacje.
Jaki kurort wybrać?
Jakie kurorty polecamy? Północ kusi wspaniałymi i niepowtarzalnymi krajobrazami, ale można też zobaczyć tutaj starożytne ruiny, a potem odpocząć na pięknej i szerokiej plaży. Najpopularniejsze miejsce, idealne również jako punkt wypadowy, to Hammamet.
Hammamet – najpopularniejszy kurort Tunezji
Złota plaża ciągnie się tu kilometrami, ponadto są dwie medyny – stara oraz nowoczesna. Wspaniałych hoteli z basenami, restauracjami i centrami spa przybywa, podobnie jak turystów spragnionych odpoczynku. Wiele ofert to wakacje all inclusive – i to niezależnie od wybranej pory roku.
Mahdia – dla miłośników spokoju i sportów wodnych
Mahdia słynie jako nieduże portowe miasto na skalistym półwyspie Cap Africa. Znajduje się tu piękna Starówka, nad nią zaś twierdza Bordj El Kebir – można stąd ujrzeć naprawdę wspaniałe widoki. Plażowanie i spacery to pomysł na relaksujący dzień, a przecież właśnie tego oczekujemy od wakacji w Tunezji. Większość hoteli wybudowano poza miastem, ale za to bliżej aż 7-kilometrowej plaży. Jeśli cenicie sobie spokój albo lubicie sporty wodne, będzie to świetny wybór.
Sousse – raj dla wielbicieli zabawy
Można jednak wybrać się też do Sousse – to popularny kurort tunezyjski, o ciekawej historii. Działa tu wiele klubów, gdyż miasto słynie z możliwości dobrej zabawy i jest chętnie wybierane przez młodych turystów. Tutejsza medyna wpisana została na cenioną listę UNESCO. Z kolei na lokalnym targu można kupić egzotyczne przyprawy i rękodzieło. Każdy na pewno będzie też podziwiał Wielki Meczet, bardzo ważną dla mieszkańców budowlę islamskiej architektury.
Kurortów w Tunezji jest więcej, ale wybraliśmy te najchętniej odwiedzane. Również m.in. Monastir, malowniczo położony na skalistym półwyspie, oferuje plaże i hotele. Warto wybrać jeden z ośrodków, ale potraktować go też jako bazę wypadową do zwiedzania też innych części wspaniałego afrykańskiego kraju.

KKw, fot.AlexSky/Pixabay