Tunezja od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród krajów Maghrebu – to idealny wybór dla spragnionych słońca i egzotyki.

Gdzie na wakacje? Tunezja ciągle w czołówce!

W Tunezji można wspaniale wypocząć, ale jest też co zwiedzać – przede wszystkim warto zacząć od Muzeum Bardo. W tym niezwykle ważnym muzeum archeologicznym znajdują się m.in. rzymskie mozaiki, zabytki z VII w p.n.e., tajemnicze sarkofagi. To doskonały wstęp do tego innego świata – znacznie łatwiej podróżuje się po Tunezji, znając jej historię i kulturę.

Aby jednak poznać typowy klimat arabskiego miasta, trzeba wybrać się do starej Medyny i Kartaginy. Zasłużony relaks czeka zaś na wyjątkowych, szerokich, piaszczystych plażach. Hammamet, największy i najstarszy kurort turystyczny w Tunezji, to przykład, jak tradycja łączy się ze współczesnością. Godne uwagi są tu aż dwie medyny – historyczna i nowoczesna.

Możliwości wycieczek są bardzo szerokie – u nas znajdziesz liczne propozycje, ale na pewno trzeba wspomnieć o Dżerbie, wyspie połączonej z kontynentem groblą. Cudowne plaże to główny wabik na turystów, ale warto też wiedzieć, że tu wyjątkowo bujnie kwitnie życie kulturalne.

Wieczorami od muzyki tętnią liczne kluby, a w restauracjach roznosi się zapach świeżych ryb i owoców morza. To prawdziwa kraina smaków! Jeśli lubimy spędzać czas aktywnie, obowiązkowo wybierzmy się na przejażdżkę po pustyni – najlepiej na wielbłądach! W Tunezji odnajdą swój raj także wielbiciele nurkowania i sportów wodnych – warunki są świetne, trudno wyobrazić sobie jeszcze lepsze…