Wymarzone wakacje? To pewnie Tunezja! To jeden z najczęściej wybieranych kierunków na urlop. Zanim jednak kupisz tanie loty do Tunezji, dowiedz się o tym kraju jak najwięcej – poniżej kilka ciekawostek.

Wybierasz się do Tunezji? Oto kilka ciekawostek!

Tunezja oraz Egipt są niezwykle popularne wśród polskich turystów – można poznać egzotykę, nie wydając wiele na wakacje. Ponadto panuje tam świetna pogoda, która sprzyja wypoczywaniu. Nic dziwnego, że od lat panuje moda na Tunezję, którą określa się jako kraj pełen słońca.

Przede wszystkim pamiętaj, że Tunezyjczycy są niezwykle wrażliwi na punkcie swojej religii – islamu. Mogą być gościnni i serdeczni, ale pewnych granic lepiej nie przekraczać, aby ich nie urazić. Lepiej z nimi nie żartować na tematy religijne – w końcu Tunezja to kraj muzułmański.

Jeśli głównym powodem Twojej podróży do Tunezji jest chęć wypoczynku na plaży, to świetnie – są one piaszczyste. Wiele osób o tym zapomina lub ma mylne wyobrażenie, tymczasem tunezyjskie plaże świetnie nadają się na zaznanie relaksu.

Językiem na co dzień używanym w Tunezji jest arabski, ale można porozumieć się także po angielsku oraz francusku.

Kolejną ciekawostką jest to, że choć tak popularna, Tunezja wcale nie jest duża – to najmniejszy kraj w Afryce Północnej! Jednak mimo swoich niewielkich rozmiarów kryje w sobie wiele atrakcji, które z pewnością zostaną docenione przez turystów.
(KK)