Będąc w Tunezji, koniecznie trzeba wybrać się na wycieczkę na Saharę – wyprawa wielbłądami albo jeepem przez pustynię to jedna z największych atrakcji turystycznych.

Wyprawy po pustyni

Trasa prowadzi zwykle między innymi przez Saharę i Górę Atlas. Afryka Północna zachwyca od tej strony wyjątkowo! Warto pamiętać, że pustynię w starożytności przemierzały karawany składające się z około 30 tysięcy wielbłądów. Przewoziły one złoto, sól czy też niewolników z głębi lądu. Dzięki tej wymianie tunezyjskie miasta-oazy szybko się bogaciły – wystarczy wymienić m.in. Gafsę, Kabis czy też Tauzar.
W ofercie licznych firm czy prywatnych organizatorów są różne wyprawy – całodniowe albo też dwu- czy trzydniowe z noclegiem na pustyni. Podziwianie gwiazd na afrykańskim niebie to emocje i wrażenia nie do opisania! Po drodze można podziwiać malownicze widoki, ale także zabytki – np. najstarszy meczet w Afryce, oazy, miasteczko słynne z „Gwiezdnych Wojen”, wydrążone w skałach domy Berberów, a także podziwiać zachody lub wschody słońca. Warto też pytać przewodnika o wszystko – miejscowi to najlepsze źródło wiedzy o Tunezji i jej tajemnicach!

KKw,fot.Free-Photos/Pixabay